FC Brasov a pierdut in ultimul minut in deplasarea de la Otelul - Ziare Brasov

Stiri Brasov  |  0 comentarii

Cu opt jucatori de camp, FC Brasov a pierdut in ultimul minut in deplasarea de la Otelul

Intr-un meci din etapa a sasea a Ligii I de fotbal, Otelul Galati a invins, astazi, pe propriul teren, cu 1-0, pe FC Brasov.
Singurul gol al intalnirii a fost marcat in minutul 90 de capitanul galatenilor, Sergiu Costin, care a plasat perfect o lovitura cu capul, direct in vinclul portii lui Minca. Oaspetii au ramas in noua in minutul 76, atunci cand fundasul brasovean Adrian Rusu a comis hent in careu si a fost eliminat de Alexandru Tudor. Insa, "galben-negrii" au avut noroc, intrucat lovitura de la 11 metri acordata de Tudor a ramas fara rezultat pe tabela, Pena sutand peste poarta lui Minca de la punctul cu var.

Sursa: Adevarul.ro