FC Farul, invinsa in derbiul constantean - Ziare Constanta

Stiri Constanta  |  0 comentarii

FC Farul, invinsa in derbiul constantean

FC Farul a pierdut primul meci al sezonului pe terenul formatiei FC Viitorul, cu scorul de 3-1, unicul gol al marinarilor fiind inscris spre finalul partidei de Scarlatescu, cu un sut de la marginea careului.
Fostul jucator al Farului, Pantelie, Aurelian Chitu si Marius Rusu au inscris in fata unei echipe formate abia la inceputul saptamanii trecute si au adus primul succes al Viitorului in Liga a II-a. Viitorul a continuat sa domine pe tot parcursul primei reprize, insa fara sa modifice scorul de pe tabela. De notat este faptul ca in primele 45 de minute, Farul nu a reusit niciodata sa traga la poarta lui Vlas. Cu o aparare mai sigura, dupa introducerea in teren a lui Ion Barbu si Boghitoi, jocul ā€˛marinarilor" s-a schimbat in partea a doua a meciului. Desi au avut o posesie mai buna decat in prima repriza, elevii lui Sdrobis au reusit sa puna in pericol scorul de pe tabela abia spre finalul partidei. Astfel, dupa un prim sut a lui Campeanu, respins de Vlas, vine si golul de onoare al oaspetilor.

Sursa: ziuaconstanta.ro