Formatia UTA Arad s-a impus in fata FC Arges la Pitesti- Ziare Arges

Stiri Arges  |  0 comentarii

UTA Arad s-a impus la Pitesti

Sambata s-a disputat prima etapa din acest sezon competitional in Liga a II-a la fotbal. Formatia UTA Arad s-a impus cu scorul de 2 - 0 pe stadionul „Nicolae Dobrin“ in confruntarea cu FC Arges.
Meciul a fost unul extrem de disputat, iar diferenta dintre cele doua echipe a fost facuta de atentia din fata portii. Debutul partidei a fost unul destul de bun si de promitator pentru alb-violeti. In minutul 14, Ivanica a sutat de la marginea careului, dar portarul Smaranda a reusit sa scoata in corner. Dupa un debut promitator pentru alb-violeti, echipa din Arad a reusit sa deschida scorul la prima actiune periculoasa de poarta. Voiculet a reluat cu capul din 6 metri si a reusit sa il invinga pe Valentin Coca. Pitestenii au acuzat socul, iar Tucudean a fost foarte aproape de a mari avantajul aradenilor. In minutul 26, Rover Carstea a scapat singur cu portarul advers, dar sutul sau a trecut peste poarta. Actul secund a fost controlat in conti-nuare de catre alb-violeti care au reusit sa isi creeze ocazii importante de a marca.

Sursa: ziartop.ro